Sírógörcs kapott el, amikor az első bevetési nap estéjén a kiértékelőt tartottunk. Azt próbáltam elmondani: felemelő, hogy segítünk, de lehangoló, hogy segíteni kellett. Csak két részletben tudtam elmondani.
Úgy tudom, hogy másoknak is könnybe lábadt a szeme az akció során. Mások csendben szenvedtek, s esetükben a lehető legváratlanabb pillanatokban, s legfurcsább módon robban majd felszínre a feszültség, a tehetetlenség érzése miatt érlelődő és felgyűlt elkeseredés.
*********************************************************************************************
A többi fotó ide kattintva tekinthető meg. Click on the link on the left for the photos.
*********************************************************************************************
A videok itt találhatók. Click on the link on the left for the videos.
**********************************************************************************************
Olyanok is sírtak, akik mentőszolgálatnál vagy a rohammentősöknél dolgoznak, s aránylag meg vannak szokva a látvánnyal.
Vártam a végzetet
mondta az egyik öreg a Buzău megyei C.A. Rosetti községhez tartozó Lunca nevezetű faluban, akinek a házát kiástuk a hó alól. Szomorú szemei elárulták: felkészült a halálra. Vállamra tette a kezét, s azt mondta:
a Nagy Kaszás megváltást jelentett volna
Gyermekei külföldön, az itthoniak nem látogatták meg, nem segítettek. Ezt még senkinek nem mondtam… Persze, hogy most is potyognak a könnyeim…
Minden ilyen bevetés lélekerősítést jelent a következő, talán még keményebbre. Vajon mostani tapasztalatok miatt az érzések, érzelmek, lelki megindulások szempontjából a következő bevetés túl keménynek ígérkezik, s már nem lesz lelki tartalék arra, hogy a mérleg nyelve ne a beletörődés, közöny irányába billenjen el?
***************************************************************************************************************
*********************************************************************************************
A többi fotó ide kattintva tekinthető meg. Click on the link on the left for the photos.
*********************************************************************************************
A videok itt találhatók. Click on the link on the left for the photos.
**********************************************************************************************

























[...] FOTÓK, VIDEÓK – Az Erdély Mentőcsoporttal a Buzău megyei katasztrófaövezetben Like this:TetszikJelezd elsőként, hogy neked ez tetszik: post! Kategória: Aktuális, Hazai bevetésekCímke: Buzău, C.A. Rosetti, Cilibir, Echipele de Salvare Transilvania, Erdély Mentőcsoport, hóvihar, ISU Buzau, judetul Buzau, Lunca, Pogoanele, Sürgősségi Esetek Felügyelősése, Transylvania Rescue Team Közvetlen link a könyvjelzőhöz. ← ELSŐ HAZAI BEVETÉS – A havazás és hóvihar okozta ítéletidő károsultjait segíti az Erdély Mentőcsoport Buzău megyében [...]
[...] FOTÓK, VIDEÓK – Az Erdély Mentőcsoporttal a Buzău megyei katasztrófaövezetben Like this:TetszikJelezd elsőként, hogy neked ez tetszik: post! Kategória: Aktuális, Hazai bevetésekCímke: Buzău, C.A. Rosetti, Cilibir, Echipele de Salvare Transilvania, Erdély Mentőcsoport, hóvihar, ISU Buzau, judetul Buzau, Lunca, Pogoanele, Sürgősségi Esetek Felügyelősése, Transylvania Rescue Team Közvetlen link a könyvjelzőhöz. ← ELSŐ HAZAI BEVETÉS – A havazás és hóvihar okozta ítéletidő károsultjait segíti az Erdély Mentőcsoport Buzău megyében [...]
Mindjárt elsírom magam. Hagyni kellene ezt a lusta, tolvaj, hazug, magyargyűlölő, történelemhamisító csürhét a hó alatt meggebedni ha még egy hólapátot sem tudnak használni. Büszkék lehettek magatokra bebizonyítottátok nekik, hogy a nem kell dolgozniuk, megteszik ezt mások helyettük.
@székely: Sok emberség van benned, az biztos. Gyalázatos a hozzászólásod! Nem minden esetben arról van szó, hogy nem akarnak dolgozni. Vannak olyan feladatok, amelyeket ilyen katasztrófa helyzetekben csak szakavatott személy végezhet el. Függetlenül, hogy ki az, ha bajban van segítesz rajta. Igen, néhány extrém esetben, ez visszás helyzetet eredményezhet. Úgy érzem, neked fölösleges részleteznem az elvi meggondolásokat.
Oliver@Embersegbol jelesre vizsgaztatok!
Vajon szukseg eseten Erdelybe fog-e jonni Havasalfoldi mentocsoport?
Vajon a kozponti roman media fogja-e kozolni aldozatkezsegeteket?
(azok altalaban csak ocsaroljak a magyarokat)
Szekely Ha hallgattal volna bolcsebb maradhadtal volna. kulfoldrol irok habar 2 napja meg a nagy csapattal tevekenykedtunk Buzau tersegeben. felemelo erzes amit te ilyen mentalitassal sose fogsz megismerni. kivanom neked hogy eletedbe sose kerulj olyan helyzetbe, hogy ily merteku segitsegre legyen szukseged es azt is, hogy oregsegedre gyerekeid ne ugy gondoskodjanak rolad mint amilyen helyzeteket lattunk.
Az igaz hogy én sem kedvelem a román testvéreket de az amit ti csináltok azt csak tisztelni meg becsülni lehet. Kevés olyan ember van aki egy ilyen nemes cél érdekéért feláldozza a szabadidejét. Gratulálok az Erdély Mentőcsoportnak és azt kívánom hogy minél kevesebb munkátok legyen a jövőben!
[...] FOTÓK, VIDEÓK – Az Erdély Mentőcsoporttal a Buzău megyei katasztrófaövezetben [...]
A virtualis @szekely Sajat magadat minositetted ezzel, vegervenyesen es visszavonhatatlanul.
(
@szekely
Kedves “Szekely” nem tudom neked, hogy esne ha a hó betemetné a házadat és ki sem tudnál jönni (akár hetekig), nem lenne mit egyél és meg emellett esetleg idős is lennél…úgy gondolom, hogy a mentőcsoport felemelő és dicséretre méltó dolgot “hajott végre”… ilyen szituációkban talán az a legjobb ha félreteszed a sértettségedet, büszkeségedet es ha tudsz akkor segitesz másoknak… ettől tünsz ki a tömegből és nem maradsz egy hétköznapi szürke ember…. dehát különbözőek vagyunk…és talán jobb lett volna ha hallgatsz!!!
Amit ti csináltok azt nem “román” megmentéséről szól!!Az emberségről!!
És ezt kell életben tartani nem pedig szítani egyfolytában(mind a két oldalnak szól)
De én ismerem az ottani románokat is..
Nővérem a Lunca faluban él(ha még él-sajnos nem tartottuk évek óta a kapcsolatot).Őt sohasem ocsmárolták magyar mivoltáért!
Szép az egyetértés , remélem majd ha valamilyen magyar ügy mögé kell felsorakozni akkor is meglesz. Amúgy mi mocskos bunkó székelyek kiásuk az öregjeinket ha arra van szükség nem kell idegenek megtegyék, ez a garancia, hogy majd minket is kiásnak ha arra lesz szükség. Az, hogy az ott élő öregeken nem segítettek fiataljaik az az öregekről állít ki elsősorban szegénységi bizonyítványt mert ilyennek nevelték fiaikat.
Kedves “szekely”… valamiért azt az érzést kelted bennem, hogy ez a székely név nem a mivoltodról szól, hanem talán a szándékos ***kavarás érdekében választottad ezt a nevet.. és hogy miként vélekedsz, arról mondtam már hogy jobb ha hallgatsz.. nem vagyok meggyőződve arról, hogy ilyen egy székely..
p.s.ja és gyakorold a helyes kifejezés módozatokat illetve az elemi helyesirási szabályokat mert sokat elárulnak rólad!
(Moderálva)
Az elemi helyesírási szabályok szerint a helyesírás hosszú í kedves Adrienne. És ha tetszik ha nem székely vagyok .
Remelem Ibolya sikerult azota felvenni a novereddel a kapcsolatot.
I am proud of you guys
Nemes szolidaritási cselekedet, mondhatni hogy erkölcsi kötelezettség volt Albánia után.
@székely. Nem mocskos bunkó székelyek, mégcsak tisztaságodról/mocskosságodról nem is nyilatkozva, csak te vagy bunkó “székely”-imitáció. Aztán, ha egyszer már lebőgtél, hallgathattál volna, ne ágálj tovább és ne kapaszkodj a “í”-be és várd meg amig más mondja, hogy székely vagy a szó nemesebb értelmében.
Nem lebőgtem kedves Arnold hanem ez a véleményem, ha tetszik nektek dicső “toleránsaknak” ha nem. Föl vagytok háborodva mert én egyformának látok minden románt (ha a magyar kérdésről vagy a munkakerülésről van szó egyformák is) majd megmondjátok,hogy nem lehetek székely mert a székelyek nem “ilyenek”. Ami azt illeti nem kevesen vagyunk (nemcsak székelyek) akik nem értjük, hogy a” hej de fasza csávó vagyok, tessék engem vállon veregetni ” reklámon kívül mi értelme van olyanoknak segíteni akik soha nem segítettek nekünk, nem is fognak, ellenben ott ártanak ahol tudnak.
szekely@Az elso velemenyed nem volt hizelgo rad nezve.
Csak arra volt jo hogy rank szabaditsad a magyargyuloloket.(fogjak mondani hogy, lam-lam milyen sovinisztak a magyarok)
A tobbi velemenyeidben sok igazad is van.
Oliverek legalabb megmutattak hogy uriemberek vagyunk.(vajon elmult az izomlazuk)
[...] FOTÓK, VIDEÓK – Az Erdély Mentőcsoporttal a Buzău megyei katasztrófaövezetben [...]
elolvad a hó, és Predeálon lesz a tengerpart… azt várom már nagyon
Te Olivér, mikor nem lesz az a sok pózolás akkor “mentő” leszel. Mintha egy “Kiss Olivér naptár” februári hónapját látnánk. Lapáttal a kézben hitelesebb lennél, és persze ne tudd azt, hogy a vaku villan…
@szp: ez magánblog, saját használatra készültek a felvételek annak érdekében, hogy látható legyen, mekkora a hó. Csupán ez a rendeltetésük. Nem gyalázkodó, nem nevetős, korántsem pózolós. Mások is készítettek ilyen felvételeket. Hadd ne térjek ki azokra a helybéliekre, akik kizárólag a show kedvéért érkeztek a helyszínre, s az adrenalin adag “elfogyasztása” után azonnal távoztak. Tiszteletükre: tudomásom szerint ők is segíettek.
Volt lapát is a kezemben, de elsősorban más volt a feladatom. Ezt nincs honnan tudd, pedig, ismerve, tudhatnád: folyamatosan tartottam a kapcsolatot a Sürgősségi Esetek Felügyelőségével, alkalomadtán a navigátor szerepét játszottam, illetve fotóztam, videóztam, dokumentáltam a bevetést, ezen kívül pedig szintén folyamatosan egyeztettem a sajtóval (alkalomadtán óránként 6-7 hívás, SMS, élő adás, élménybeszámoló, nyilatkozat, interjú a helyi, regionális, országos és nemzetközi sajtónak, hírügynökségeknek). Ez nem látszik a képeken.
Mindenkinek ki volt osztva a munka egy profi szakember által. Nem voltam mentő, hanem kétkezi, szakképzetlen munkás, azaz proletár. Várunk, legközelebb csatlakozz hozzánk, minden emberre szükség van ilyenkor!
A fentiek fényében a kritikád megalapozatlan.
Nem a tevékenységre (áldás rá) volt kritikám, hanem a bejegyzésed összhatására és a képek kiválasztására. és ismét mondom, hogy pont abba a nem létező naptárba illik, nem pedig egy olyan blogbejegyzésbe, amely egy katasztrófa által sújtott területről közvetít, még akkor se ha te vagy a mérőléc.
@szp: sajnálom, hogy benned (s eddig csak benned) ezt a hatást keltette. A szöveges tartalomat kellene figyelmesebben elolvasd. Amúgy azokon a képeken tényleg én vagyok a mérőléc.
Hiába keresem, nem látom, hogy mikor szóltam én vmi rosszat arról amit ott tettetek vagy akár a szöveges tartalomról.
@szp: bejegyzésem összhatását a szöveges résznek is befolyásolnia kellett volna. Disztingválni kellene bizonyos dolgok között.
ez a nézd el nekem a 4-est mert van 10-esem kategória? Jaaa, bocs akkor ne haragudj, hogy CSAK a képeidet kivetnivalónak találtam, főleg h a Facebookodon láttam, hogy sokkal, de sokkal ideillőbb képek is lettek volna.
@szp: disztingválj a magánblog, a Facebook és a sajtó között!
[...] Hozzászólások « FOTÓK, VIDEÓK, KISFILM – Az Erdély Mentőcsoporttal a Buzău megyei katasztrófa-övez… [...]
A képeket nézve az első benyomásom mintha a pózolás lett volna, de aztán rájöttem, hogy azért készültek, hogy illusztrálj a hó nagyságát… nem hinném, hogy azért ment volna el, hogy fotózkodjon…..végülis egy saját blog és az ember azt tesz ki amit akar…véleményem szerint.
@szp A leheto leghitelesebb “Kepek” sorozatat nyujtottad Onmagadrol!
@szekely Osztom Adrienne elozo velemenyeit.
Egy igaz szekely: becsuletes, megfelelo es odaillo “fegyvereket” vet be, a szellemi es erkolcsi vitaba…