FOTÓRIPORT – Izland: ELSŐ RÉSZ – Begyömöszölt kocsi és séta az észak-amerikai kontinensen


20160613_190645
Csodálatos, képrázatos. A Haifoss vízesés (Saját felvételek)

E sorok írásakor már eltelt 7 nap a hazaérkezés óta, s még mindig nehéz alkalmazkodni az itthoni 35-39 Celsius fokhoz – a tűz, víz, vulkán és gleccser szigetén ugyanis maximum 15 volt a hőmérséklet, rendszerint viszont 10-12 között ingadozott, egyszer pedig 1-re süllyedt. Ugyancsak nehezünkre esik visszaszokni a betondzsungelhez, miután június 12-19. időszakban egy hetet töltöttünk egy olyan helyen, amelyet joggal nevezhetünk a világ természeti szépségei egyik fellegvárának. Retinánkba beleégetődtek a lélegzetelállító szépségű vízesések, gejzírek, gleccserek, tájak, bőrünkön még mindig érezzük a szabadtéri termálfürdő vizének szagát, nyitott szemmel is látjuk még, de álmodunk is a fenséges bálnákról, a kacér és játékos fókákól, valamint más állatfajokról. Lassan-lassan megszokjuk, hogy idehaza besötétedik, Izlandon ugyanis csak akkor lett éjszaka, amikor becsuktuk a szemünket…

20160611_154031
Utazás Budapestre a Dacia Solenza Grand Cherokee Pathmaker (nem ám hitvány pathfinder) Especially Limited Edition 12 éves és rozsdás személygépkocsimmal: öt személy, öt nagy és ugyanannyi kicsi hátizsák, amelyekben három sátor, öt téli hálózsák, meleg ruhák, bakancsok és étel. Ugyanakkor tele üzemanyagtartály. Fényszóróim az eget pásztázták, sokan jeleztek, hogy ne közlekedjek hosszú fénnyel, bár nem tettem…

Az Izlandra utazás ötlete többünkben már régen felmerült, már csak arra vártunk, hogy valamelyik diszkont légitársaság járatot indítson Kolozsvár közelből. Aztán jött a hír: a WizzAir légitársaság hetente kétszer, vasárnap és szerdán Budapestről repül Reyjkavikba, az árak igen kedvezők.

kicsi
Thanks for making our dream possible!

Nem vártunk sokáig, még márciusban lefoglaltuk a júniusi menettérti repülőjegyet, s így csupán alig több mint 700 lejbe (mintegy 160 euróba) került. Ezt még egy szerény jövedelemből szüleivel élő újságíró is meg tudja engedni magának évente egyszer-kétszer. Tudtuk, kocsit kell bérelni, az üzemanyag sem kerül majd kevésbe, így öten vállaltuk be az utazást.

20160611_154732
Dalma kitartása sikerrel járt: végül minden befért… 🙂

Mint az utólagos számításokból kiderült a kocsibérlés és a benzin (közel 2500 kilométert utaztunk hét nap alatt) fejenként 820 lejbe, azaz 185 euróba került fejenként. A helyszínen 667 lejt, azaz 150 eurót költöttem kenyérre, édességekre, üdítőre, egyebekre. Egy hét alatt Európa egyik legdrágább országában ez egyáltalán nem sok. Szerencsére a szállásra semmit sem kellett fizetnem, ugyanis sátoroztunk. A Kolozsvár-Budapest-Kolozsvár személygépkocsis utazás fejenként 70 lejbe, azaz 15 euróba került. Így az összköltségvetés 510 euróra, azaz 2270 lejre rúgott.

20160612_132254.jpg
Ha nincs WizzAir, nem megyünk Izlandra. Köszönet a légitársaságnak az olcsó jegyért!

Kétségtelen, hogy Izland a természeti szépségek fellegvára, az állatvilág egyik utolsó bástyája…

Kattints a képekre, van magyarázat is.

 

FOTÓRIPORT – Izland: ELSŐ RÉSZ – Begyömöszölt kocsi és séta az észak-amerikai kontinensen” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Visszajelzés: FOTÓRIPORT – Izland: MÁSODIK RÉSZ – nemzeti park, gejzír, vízesés, fekete tengerpart, s minő sok más természeti szépség (büntetéssel?!) | Kiss Olivér blogja

  2. Visszajelzés: FOTÓRIPORT – Izland: MÁSODIK RÉSZ – Mesevilág a gleccser és az Atlanti-óceán találkozásánál | Kiss Olivér blogja

  3. Visszajelzés: FOTÓRIPORT – Izland – NEGYEDIK RÉSZ: A világ legnagyobbjai és legmagasztosabbjai között | Kiss Olivér blogja

  4. Visszajelzés: FOTÓRIPORT – Izland – ÖTÖDIK RÉSZ: Útvonal, költségek, tanulságok, tanácsok | Kiss Olivér blogja

Ha egyetértesz, azért, ha nem, akkor pedig azért... SZÓLJ HOZZÁ!